Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Ogłoszenie o naborze kandydatów na opiekunów prawnych i kuratorów

Ocena 0/5

Poszukujemy kandydatów na opiekunów prawnych dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych i kuratorów dla osób częściowo ubezwłasnowolnionych !


Ośrodek Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze ogłasza stały nabór kandydatów na opiekunów prawnych dla osób całkowicie ubezwłasnowolnionych i kuratorów dla osób częściowo ubezwłasnowolnionych.

Uwaga: Pełnienie funkcji opiekuna prawnego osoby ubezwłasnowolnionej nie wiąże się z zatrudnieniem
w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze.

Opiekunem prawnym może zostać osoba posiadająca:

- obywatelstwo polskie,
- pełną zdolność do czynności prawnych (czyli pełnoletnia) i pełnię praw publicznych (ograniczenie orzeka - sąd wobec sprawców przestępstw),
- nieposzlakowaną opinię, dobry stan zdrowia, umożliwiający pełnienie funkcji opiekuna, nie może być karany za przestępstwo popełnione umyślnie.

Zadania opiekuna prawnego:

zarządzanie majątkiem podopiecznego (np. sporządzenie inwentarza majątku osoby pozostającej pod opieką, jednocześnie do obowiązków opiekuna nie należy ponoszenie jakichkolwiek nakładów i wydatków na rzecz podopiecznego), sprawowanie opieki, jak tego wymaga dobro pozostającego pod opieką i interes społeczny (np. zadbanie o zapewnienie opieki lekarskiej, zadbanie o regulowanie opłat, itp.), reprezentowanie interesów podopiecznego przed instytucjami (zastępowanie osoby będącej pod opieką w dokonaniu czynności prawnych), sporządzenia sprawozdań dla Sądu, nie rzadziej niż raz w roku.

Wynagrodzenie:

Sąd opiekuńczy przyznaje na żądanie opiekuna stosowne wynagrodzenie za sprawowanie opieki w wysokości ustalonej przez sąd, które może być wypłacane okresowo lub w formie jednorazowej. Wynagrodzenie to obliczone w stosunku miesięcznym nie może przekraczać 1/10 przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, bez wypłat nagród z zysku, ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za okres poprzedzający dzień przyznania wynagrodzenia.

Dodatkowe uwagi:

Opiekun nie sprawuje usług opiekuńczych.
Zgodnie z art. 162 § 1 Ustawy z dnia 25 lutego 1964 roku – Kodeks rodzinny i opiekuńczy Sąd opiekuńczy może przyznać opiekunowi wynagrodzenie za sprawowanie opieki.
Opiekun prawny nie odpowiada swoim majątkiem za długi ubezwłasnowolnionego. Dług ciąży wyłącznie na ubezwłasnowolnionym.

Wymagane dokumenty:

1. Oświadczenie kandydata na opiekuna prawnego/ kuratora (zgodnie z zał. nr 1)

2. Oświadczenie wyrażające zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z zał. nr2)

Osoby zainteresowane udziałem w rekrutacji proszone są o składanie wymaganych dokumentów
w kopercie opatrzonej podpisem „Kandydat na opiekuna prawnego/kuratora” osobiście lub poczta na adres: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze, Al. Wojska Polskiego 10b,
58-400 Kamienna Góra.

tel. do kontaktu: 75 610 62 54 lub 53

Pliki do pobrania:

Oświadczenie (załącznik 1)
Format: docx, 9.48 kB
Oświadczenie RODO (załącznik 2)
Format: docx, 10.6 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.